Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Hotel Lomnica
GALÉRIA LOMNICA NELIMITUJE SVOJ PRIESTOR LEN NA VÝSTAVNÉ SÁLY. PRÍLEŽITOSŤ NASAŤ KUS UMENIA, HISTÓRIE A TRADÍCIÍ MÁTE NA KAŽDOM KROKU.
Otváracia doba 10.00 ~ 20.00 Štvrtok ~ Nedeľa
Rezervácia +421 52 285 3500 Vstup bezplatný

MALÝ OKRUH (45 min) 6€ ~ VEĽKÝ OKRUH (75 min) 9€/osoba

*Komentované prehliadky sú k dispozícii aj pre skupiny 10 – 15 osôb Malý okruh/50€ a Veľký okruh/80€
** Časy prehliadok sú flexibilné a podliehajú predošlej rezervácii. Posledná prehliadka začína o 19:00.
***Výklad v angličtine alebo v nečine je možný za príplatok. Príplatok za výklad v anglickom alebo nemeckom jazyku je individuálny a odvíja sa od veľkosti skupiny.

Pozrite si kompletné informácie o aktuálnych výstavách, stálych expozíciách
aj galerijných publikáciách, ktoré si môžete zakúpiť.

Hotel Lomnica ornament

GALÉRIA, V KTOREJ SA DÁ BÝVAŤ

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
V zbierke Prvej dámy Tatier sa nachádza viac ako 500 diel, ktoré zachytávajú umelecko-historický oblúk od prelomu 19. a 20. storočia. Diela sa nachádzajú nielen po chodbách a v dvoch sálach galérie, rozmiestnené sú aj priamo v jednotlivých izbách. Hotel Lomnica tak právom nesie označenie „Galéria, v ktorej sa dá bývať“. Hotel Lomnica bol spolu s galériou, v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom v Prešove, zapísaný medzi miesta mimoriadneho kultúrneho a prírodného významu.
Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Hotel Lomnica ornament

VÝSTAVY A EXPOZÍCIE

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Stálu expozíciu Dominika Skuteckého nájdete na stenách kaviarne Mozart, diela umelca Ladislava Medňanského sú zase súčasťou interiéru reštaurácie Sissi. V galerijných sálach nájdete pravidelné výstavy slovenského umenia a uvidíte diela od mnohých výtvarných velikánov. V Malej aj Veľkej sále momentálne môžete nahliadnuť na Oravu očami Márie Medveckej a v chodbovej galérii prislúchajúcej ku kaviarni Mozart nájdete aktuálne expozíciu Slovenský príbeh v Prahe.
Viac o informácií
Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Hotel Lomnica ornament

SLOVENSKÝ PRÍBEH V PRAHE

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Aktuálnou expozíciou Slovenský príbeh v Prahe nadväzujeme na doterajšie výstavné podujatia Galérie Lomnica, ktoré skúmali autorské aj žánrové podoby slovenskej výtvarnej moderny medzivojnového obdobia, ako aj jej pokračovateľov z okruhu Galandovcov. Cez najdôležitejšie osobnosti našej maliarskej moderny - klasikov, Generáciu 1909 a Generáciu 1919 – zachytáva vývinový profil od realistického prístupu k moderným smerom.
Viac o výstave
Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Hotel Lomnica ornament

CHCETE MAŤ CELÚ GALÉRIU V TELEFÓNE?

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii mobilná aplikácia Galéria Lomnica, ktorá je multimediálnym osobným sprievodcom galériou. Pomocou nej sa môžete dozvedieť viac o každom obraze aj jeho autorovi. Priamo pri obraze si stačí do telefónu naskenovať príslušný QR kód a k vybranému dielu sa zobrazia všetky zaujímavosti. V prípade potreby je možné zapožičať si tablet s aplikáciou na recepcii hotela. Užite si prehliadku galérie naplno.
Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Hotel Lomnica ornament

SPRIEVODKYŇA GALÉRIE LOMNICA

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
„Vyštudovala som kulturológiu so zameraním na filozofiu s cudzími jazykmi. V Hoteli Lomnica pracujem od roku 2016 a nadšenie pre umenie ma aj vďaka galérii úplne pohltilo. Rada vás prevediem našimi priestormi, porozprávam zaujímavosti z histórie a predstavím jednotlivé výstavy a stále expozície. A načo sú nám vlastne obrazy? Slovami Laca Terena, potrebujeme ich, lebo prostredníctvom nich spoznávame svet aj samých seba. Poďme spoznávať svoje korene a svoju minulosť, ktorá je súčasťou našej prítomnosti, spolu.“ Paula Slodičáková, PhDr.
Hotel Lomnica Hotel Lomnica
Hotel Lomnica ornament

KURÁTOR GALÉRIE LOMNICA

Hotel Lomnica Hotel Lomnica
„Ako mladý kunsthistorik som mal česť podieľať sa na otvorení Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Potom som sa ako správca zbierok a vedúci odborného oddelenia venoval rozsiahlej výstavnej, publikačnej, kurátorskej, pedagogickej a súdnoznaleckej činnosti doma i v zahraničí. Som rád, že tieto skúsenosti môžem po rokoch opäť zhodnotiť v unikátnom projekte Galérie Lomnica.“  - Marián Kvasnička
Hotel Lomnica Hotel Lomnica

GALERIJNÉ PUBLIKÁCIE

Objavte Tatry očami Hálu, spoznajte staré Slovensko v novom svete, pozrite sa bližšie na dve kľúčové osoby Galandovcov či na Oravu očami Márie Medveckej. Galerijné publikácie si môžete objednať tu alebo zakúpiť na recepcii hotela a v hotelovom obchodíku. Publikácie Galérie Lomnica
Naše ďalšie projekty
Hotel Lomnica logo
palk icon
Je nám ľúto, web Hotel Lomnica nie je možné pozrieť cez váš internetový prehliadač.
Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu a preto odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Cez nich si užijete náš web v celej kráse.