Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Náš príbeh

Našou inšpiráciou je jeden z najväčších panovníckych rodov nielen na našom území, ale aj v celej Európe – Habsburgovci. Pri tvorbe konceptu sme vychádzali predovšetkým z historických faktov, keďže hotel bol pôvodne postavený pre rakúsko-uhorskú šľachtu v období vládnutia tejto dynastie. A tak sa vraciame späť do obdobia Rakúsko – Uhorska, v ktorom vznikla identita Prvej dámy Tatier – Hotela Lomnica.

Hotel hostil významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Návštevníkmi hotela boli vysokí štátni úradníci, uhorská šľachta, umelci, ale aj klienti prvých klimatických kúpeľov vo Vysokých Tatrách. A my si môžeme predstaviť, aké by to bolo, keby sa cisársky pár Alžbeta Bavorská legendárna Sissi a Franz Jozef I. zastavili na jednej zo svojich dvoch tajných návštev Tatier, priamo v Hoteli Lomnica. Nech sa páči, tu je ich príbeh.

Divoká, spaľujúca, nespútaná. Aj taká bola ich láska. Sissin rebelský duch bol svetlom budúcnosti v starom svete, ktorý si našiel zaľúbenie v oddanom manželovi. Aj naša cesta v Hoteli Lomnica balansuje na hranici rebélie. Tradície, ktoré nezatracujeme, ale práve naopak si ich ctíme a posúvame na novú úroveň.

Verný a oddaný. Oddaný krajine, oddaný svojej rodine. Oddaný svojej láske. Franz Jozef bol celým srdcom zosobnením svojej doby. Časov, keď boli česť, slušnosť a vernosť samozrejmosťou, nie vyššími ideálmi. Boli to životné hodnoty, ktoré aj my vyznávame. Mladý cisár Franz Jozef a Alžbeta Bavorská boli ako oheň a voda, ale ich láska sa jasne zapísala do histórie.

Osobnosť Franza Jozefa, čaro krásnej Sissi a ich neobyčajná láska sú pre nás veľkou inšpiráciou. Ich odkaz sa ukrýva v každom jedle, ktoré v Hoteli Lomnica podávame. Hlboký cit Franza Jozefa nielen k žene, ale aj k prírode a vlasti sa odráža v tradičných receptoch rakúsko-uhorskej kuchyne. Sissina nespútanosť nás na druhej strane ženie k objavovaniu a spojeniu tradície s modernými technikami a prvkami gastronómie. Vitajte v našom Hoteli Lomnica…

Naše ďalšie projekty
Hotel Lomnica logo
palk icon
Je nám ľúto, web Hotel Lomnica nie je možné pozrieť cez váš internetový prehliadač.
Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu a preto odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Cez nich si užijete náš web v celej kráse.