Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

5 dôvodov, prečo by ste si nemali nechať ujsť Hudobné leto v Hoteli Lomnica

Viete si predstaviť leto bez hudby? My nie, a preto sme si pre našich hostí počas júla a augusta pripravili pravidelnú dávku hudobného umenia. Každú sobotu si u nás budete môcť vychutnať tóny nielen ľudovej hudby, ale aj tej klasickej. Tu je päť dôvodov, prečo by ste si Hudobné leto v našom hoteli určite nemali nechať ujsť.

 

Foklór v podaní Bystrianky

Hneď 1. júla si na svoje prídu všetci milovníci autentickej folklórnej hudby. Na našej hotelovej terase rozprúdi pravú slovenskú zábavu Ľudová hudba Bystrianka z Liptovského Hrádku. Nepôjde o žiadne štylizovanie ani vkladanie vlastných prvkov do hudby, pretože hudobníkom z Bystrianky ide najmä o zachovanie pôvodného prejavu a charakteru hudby rôznych regiónov. Repertoár je skutočne bohatý a tešiť sa môžete nielen na liptovské piesne, ale i podpolianske, abovské, terchovské, goralské či rusínske. Veríme, že po pár minútach hrania už budete spievať spolu s hudobníkmi. ?

11807543 978414138855887 6195494492172249527 o

Zdroj: Facebook Ľudovej hudby Bystrianka

 

Adrián Harvan v znamení tónov saxofónu

O týždeň neskôr 8. júla a potom 26. augusta vymeníme rezkú slovenskú muziku za klasiku, pri ktorej sa ocitnete v siedmom nebi. Na tóny saxofónu s klavírnym doprovodom v podaní talentovaného Adriána Harvana len tak ľahko nezabudnete a v ušiach vám budú príjemne znieť ešte dlho po koncerte. Adrián Harvan vyštudoval dirigovanie, skladbu a klavír na Konzervatóriu v Košiciach a neskôr orchestrálne dirigovanie na VŠMU v Bratislave. V súčasnosti sa venuje nielen vyučovaniu budúcich hudobníkov, ale aj aktívnemu hraniu na klavíri, saxofóne či flaute. V jeho hudobnom prejave vás príjemne prekvapí žánrová pestrosť a spájanie rôznych štýlov a žánrov. Dokáže spojiť dohromady aj také hudobné štýly, ktoré na prvý pohľad nemusia so sebou vôbec súvisieť.

 

Evergreeny Mariána Demetera

15. júla a 12. augusta si zas u nás budete môcť vychutnať evergreeny všetkých čias, a to vďaka Melodic Orchestral Mariána Demetera. „Demeterovci” dlhé roky pôsobili aj v zahraničí, ako napríklad v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, v Taliansku, vo Švajčiarsku či vo francúzskom Paríži, kde hrali najdlhšie. Dnes koncertujú hlavne na Slovensku a my sme veľmi radi, že prijali pozvanie aj do nášho Hotela Lomnica.

Svadba pre Jozef Dzuzo a Ivanka Bubu 0219

Zdroj: https://www.demetermusic.eu/

 

Musica Iuvenalis – klasika, ktorá pohladí vašu dušu

Poslednú júlovú sobotu, a to 22.7., venujeme nefalšovanej klasike v podobe sláčikového kvarteta Musica Iuvenalis, ktoré je súčasťou sláčikového orchestra s rovnomenným názvom. Komorný sláčikový orchester Musica Iuvenalis vznikol už v roku 1964. Počas svojho pôsobenia získal mnoho ocenení doma i v zahraničí a my sme radi, že časť z celého orchestra môžeme privítať aj v našom hoteli. Ak nestihnete prvý koncert, 19. augusta. sme si pre vás pripravili ďalší.

10362954 1189645367732417 8937796899912635855 n

Zdroj: Facebook stránka Musica Iuvenalis

 

Dixie Jazz Band

Nezabudli sme ani na milovníkov jazzovej hudby. Vráťte sa spolu s nami v čase a vychutnajte si nesmrteľné skladby z období, kedy sa o jazze skladali básne. 5. augusta vás pozývame na večer plný jazzu v spoločnosť Dixie Jazz Bandu.

 

HUDOBN%C3%89 LETO V HOTELI LOMNICA

Naše ďalšie projekty