Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Ako chutia Vysoké Tatry v Tatranskej Lomnici?

Ako ste už určite stihli všimnúť, gastronómia je neoddeliteľnou súčasťou nášho Hotela Lomnica. Rakúsko-uhorskú tradíciu, ktorá k nemu jednoducho patrí, môžete cítiť aj v gastronómii. V hoteli svoje chuťové poháriky potešíte hneď trojnásobne, a to buď v Reštaurácii Sissi, kaviarni Mozart, alebo v reštaurácii s vinárňou Franz Josef.

Reštaurácia Sissi

V Reštaurácii Sissi kraľuje náš vynikajúci šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý vás veľmi rád opantá úžasnou chuťou svojich jedál. Reštaurácia Sissi je výnimočná svojím jedinečným gastronomickým konceptom viacchodových degustačných menu, ktoré pre hostí varí Gabo Kocák so svojím tímom. Už niekoľko mesiacov si vďaka jedinečnej peci Molteni môžete vychutnať live cooking priamo na vlastné oči. „Koncept degustácie je založený na výbere poctivých a kvalitných sezónnych surovín, vďaka ktorým je možné vykúzliť doslova umenie na tanieri,” prezrádza Gabo Kocák.

molteni

Reštaurácii Sissi je potrebné rezervovať si stôl minimálne 24 hodín vopred, a to buď prostredníctvom webovej stránky Hotel Lomnica, telefonicky na čísle +421 52 285 3500, alebo e-mailom na reception@hotellomnica.sk. Umenie na tanieri si v nej môžete vychutnať v dňoch od štvrtka do nedele v časoch 18:00, 18:40, 19:20 a 20:00 hod.

V Reštaurácii Sissi navyše pravidelne organizujeme i tematické degustačné večery a jeden nás čaká aj v piatok 1. septembra. Okrem umenia na tanieri si naši hostia budú môcť vychutnať i „Umenie vo víne” s naším vinárstvom ViaJur.

RSSumenie vo vineRSS

Kaviareň Mozart

Nikdy nezabudneme na pocit, ktorý v nás ešte pred rekonštrukciou hotela zanechala fotografia pôvodnej kaviarne. Vtedy sme si povedali, že Kaviareň Mozart musí vyzerať ako v čase svojej najväčšej slávy.

mozart

V kaviarni inšpirovanej históriou si po náročnom dni v práci môžete vychutnať kvalitnú kávu či lahodné dezerty od nášho šéfcukrára. „Dobrú kaviareň spoznáte podľa nálady, ktorá v nej prevláda. Mojou úlohou je preto nielen to, aby ste si pochutili na našich dezertoch a káve, ale hlavne aby ste sa u nás cítili príjemne,” pozýva vás do kaviarne Matúš Reľovský, náš šéfcukrár. Súčasťou kaviarne je terasa, z ktorej máte ten najkrajší výhľad na Lomnický štít.

Kaviareň Mozart je otvorená denne v čase od 8:00 do 22:00 hod.

Reštaurácia s vinárňou Franz Josef

V historickej vínnej pivnici vám veľmi radi ponúkneme nielen tradičné menu, inšpirované rakúsko-uhorskou tradíciou, ale aj sezónne menu a kvalitné výberové vína, destiláty či cigary. Reštaurácia Franz Josef je tým pravým miestom na oddych pri pohári vína.

17 10 19 13 02 59 59e8a283aa7a7 foto hotel lomnica franz

Historické klenby, pod ktorými si budete vychutnávať svoj voľný čas, vás príjemne uvoľnia a vy razom zabudnete na ten svet „hore”. „Jej honosná atmosféra je totiž doslova oázou pokoja, či už ste osamote, alebo s priateľmi. Zastavte sa na pohárik a kus reči. Rád vám poradím s výberom a poviem viac. Verím, že návšteva našej vinárne bude pre vás nezabudnuteľná,” pozýva na pohárik someliér Eduard Hybler.

Reštaurácia s vinárňou Franz Josef je otvorená denne v čase od 12.00 do 24.00 hod.

V prípade, že máte záujem o obed alebo večeru v reštaurácii Franz Josef, odporúčame vám rezerváciu stola.

Naše ďalšie projekty