Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Spoznajte príbeh nášho vína z vinárstva ViaJur a vyhrajte pobyt v Hoteli Lomnica. Navštívte Kaštieľ Pálffy v Svätom Jure, už 29. apríla vás pozývame na ochutnávku vín s bohatým programom pre celú rodinu.

Viete, odkiaľ pochádza jedinečné víno, ktoré podávame v Hoteli Lomnica? S láskou pestovaný vinič z našich vinohradov dozrieva v krásne víno v majestátnych pivniciach Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure. Radi vás tam privítame.

Srdečne vás pozývame na obľúbené podujatie vinárstva ViaJur v sobotu 29. apríla 2023 v Kaštieli Pálffy, v malebnom meste Svätý Jur. Opäť sa otvoria brány historických pivníc kaštieľa a pozývajú k ochutnaniu nových vín, ako aj starších ročníkov.

Okrem degustácií sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program a skvelú hudbu v podaní skupiny Polemic. Pripravené sú vinárske súťaže, program pre deti, tematický fotobox, korunovačné šaty cisárovnej Sissi a jazdy na historických veteránoch.
Pochutnáte si na občerstvení z našich autíčok FoodCar a WineCar na nádvorí. Reštaurácia Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy ponúkne špeciality rakúsko-uhorskej kuchyne.

Navštívte historický skvost Svätého Jura a využite jedinečnú príležitosť exkluzívnej autogramiády hviezd najsledovanejšieho seriálu z dielne TV Markíza – DUNAJ, K VAŠIM SLUŽBÁM. Akcie sa zúčastnia hlavní hrdinovia ságy Ján Koleník, ktorý hrá úlohu nemeckého vojaka Waltera Klausa, Lesana Krausová, ktorú poznáme ako predavačku Alenu Valentovú, Petra Dubayová, známa ako predavačka a talentovaná speváčka Eva Dušeková, a Marek Rozkoš, ktorý v seriáli predstavuje Petra Kučeru, najmladšieho syna z rodiny majiteľov obchodného domu Dunaj. Na podujatie príde aj autorka scenárov Evita Twardzik Urbaníková

Vstup na akciu je voľný

Banner CESTA JUROM do ViaJur II.

Degustačné lístky na vínnu ochutnávku si môžete kúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu 15 eur alebo na mieste za 18 eur.

Lístok zahŕňa desať degustačných vzoriek exkluzívnych vín z produkcie vinárstva ViaJur. K vstupenke obdržíte zľavový kupón v hodnote 5 eur, ktorý si môžete počas podujatia 29.4.2023 uplatniť pri nákupe vo Vinotéke ViaJur vedľa Kaštieľa Pálffy alebo vo WineCar.

Lístky budú zaradené do ŽREBOVANIA O FANTASTICKÉ CENY:

  • Pobyt pre 2 osoby v Hoteli Lomnica*****
  • Večera pre 2 osoby v reštaurácii Hostinec Palatín (Kaštieľ Pálffy)
  • Darčeková kolekcia vín ViaJur
  • Zľava vo výške 20 % na nákup v e-shope selavi.sk
  • 1 x lístok na divadelné predstavenie Zlatá baňa (21.5.2023, Kaštieľ Pálffy)
Koncert v Hoteli Lomnica

PROGRAM

12.00  – Otvorenie pivníc ViaJur v Kaštieli Pálffy

13.00  – Prezentácia Vinárstva ViaJur

15.30  – Krst a ochutnávka nového vína DUNAJ Rosé + Masterclass s Elizabeth Gabay MW

16:30 – Autogramiáda s hercami TV seriálu Dunaj, k vašim službám

19.00  – Koncert skupiny Polemic 

20.00 –  Tombola

*Zmena programu vyhradená

Dáma si užíva pohár ružového vína v elegantnom prostredí

So svetovou someliérkou pokrstíme nové rosé Dunaj 

Elizabeth Gabay MW je popredná svetová odborníčka na Rosé, spisovateľka, konzultantka a uznávaná hodnotiteľka vín, držiteľka titulu Master of Wine. Spolupráca vinárstva ViaJur s Elizabeth Gabay započala unikátnou myšlienkou pri tvorbe ružového vína s naším vinárom Tomášom Dilongom.

Na podujatí Elizabeth Gabay predstaví nové ružové víno ViaJur z odrody Dunaj z našich vinohradov z Farnej. Víno bude plnené do populárnych a ekologických „take away“ plechoviek.

Viajur - rodinný zážitkový park v blízkosti Hotela Lomnica

O vinárstve ViaJur

Moderné butikové vinárstvo ViaJur je pokračovaním historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Začiatky vinárskej výroby v pivniciach kaštieľa siahajú do 16. storočia. Pod značkou ViaJur sme ju obnovili, pričom neustále vylepšujeme výrobné procesy. Snúbi sa v nich história a tradícia s modernými inováciami. Výsledkom je víno mimoriadnej kvality, oceňované na domácich aj medzinárodných súťažiach.

Podávanie vína z flaše do pohára v Hoteli Lomnica

Vlajkovou loďou nášho vinárstva je kolekcia „Ars in vinum, vino in arte” (Umenie vo víne, víno v umení). Víno je zhmotnené umelecké dielo vinára a prírody, uchované vo fľaši a ozdobené etiketou s reprodukciou akademického maliara. Spája osobitosť dvoch umelcov – vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality.

Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas 2. ročníka podujatia CESTA JUROM DO VIAJUR.

Naše ďalšie projekty