Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Hotel Lomnica je od 1. decembra v novom šate. A to doslova. Nielenže sa pripravuje na príchod cisárskeho páru, ale jeho služby dostanú nový rozmer v podobe 5-hviezdičkového štandardu kategorizovaného pre boutique hotely.

P1165223

V čase, keď mnoho hotelierov nielen v Tatrách, ale na celom Slovensku zatvára svoje prevádzky a pozorne sleduje energetickú krízu a nepokojný stav vo svete, Hotel Lomnica, prezývaný aj „Prvá dáma Tatier“, napreduje. „S myšlienkou piatej hviezdy sme sa pohrávali už dlhšie, nakoľko od začiatku otvorenia hotela sme svoje služby smerovali k poskytovaniu najvyšších štandardov. Na druhej strane nás veľmi silno motivovali a presviedčali recenzie našich klientov, ich spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá, a práve vďaka nim sme odvážne vstúpili do nového konceptu boutique hotela s 5-hviezdičkovými štandardmi. Samozrejme k tomu pristupujeme s pokorou a do určitej miery nás to zaväzuje byť ešte lepšími,“ hovorí riaditeľ hotela Peter Mudrý. Hotel Lomnica nie je súčasťou žiadnej hotelovej siete,  preto jeho ambíciou ani nie je porovnávanie sa s najznámejšími a najluxusnejšími značkami. Svoje  poslanie si zadefinoval jednoducho – pokračovať vo svojej 128-ročnej histórií a hodnotovom dedičstve predkov a v maximálnej možnej miere uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky  hostí.

P1165213

Boutique Hotel Lomnica*****

Charakteristickou črtou koncepcie boutique hotelov je tzv. „atmosféra hrejivého rodinného domova“. Typický je pôvod v historickej budove, dizajnový štýlový interiér s dobovými detailmi a vysoko individuálnym prístupom zo strany personálu. Boutique hotely sú menšie, do 100 izieb s intímnym prostredím, kvalitnou gastronómiou a jedinečným príbehom. „Ideovou myšlienkou boutique Hotela Lomnica je návrat k dedičstvu našich predkov, k historickým míľnikom, k tradíciám kultúry a k žitiu dobrého života založeného na hodnotách. Našich hostí chceme povzniesť z ich všedného života do sveta krásneho umenia, jedinečného prostredia pod Lomnickým štítom, dobovej architektúry, unikátnej gastronómie a úprimnej starostlivosti. V koncepcii sa vraciame späť do obdobia rakúsko-uhorskej monarchie na cisársky dvor, v ktorom vznikala aj identita Hotela Lomnica – Prvej dámy Tatier. Oslavujeme veľkolepú minulosť a nadväzujeme na monumentálnosť monarchie Rakúsko – Uhorska, ktorej sme boli kedysi súčasťou. Pozývame vás vstúpiť do príbehu cisárskeho páru Alžbety Bavorskej zvanej Sissi a jej životnej lásky Franza Jozefa. Ich stále živý odkaz je u nás zosobnený vo vášni k rakúsko-uhorskej gastronómii, v historických izbách, prekrásnej galerijnej zbierke, ako aj v našom Wellness centre Valéria,“ vymenúva P. Mudrý.

P1165285

Boutique zážitky

Hotel Lomnica – najstarší tatranský hotel, otvorený pre verejnosť v roku 1894, je v súčasnosti známy kvalitnými službami a prvotriednym vybavením 66 izieb.  Ponúka aj zážitkovú kulinársku gastronómiu v teplovzdušnom balóne, či degustačné večere v Reštaurácii Franz Josef. V interiéri hotela si môžete prezrieť rozsiahlu zbierku galerijných diel M. Medveckej, G. Malého, F. Hložníka, D. Skuteckého, J. Hálu, L. Mednyánszkeho a ďalších autorov, alebo si posedieť v štýlovom Clube 80 z čias anglických gentlemanov. Už 17. decembra bude hotel dejiskom mimoriadnej fashion show, s ktorou sa účastníci prenesú do honosného sveta módy a odievania obdobia renesancie, baroka a „zlatého veku“ druhej polovice 19. storočia. Budú svedkom odhalenia jedinečnej repliky korunovačných šiat cisárovnej Sissi, ako aj príbehu 12 výnimočných aristokratiek a ich reprezentatívnej dvorskej módy a dekoratívnych šperkov. Výstava šiat, prístupná nielen pre hostí, ale aj širokú verejnosť, potrvá do 7. januára 2023.

Čo sa v hoteli mení po prechode na 5 hviezdičkový boutique štandard

Niektoré služby, ktoré musia spĺňať 5 hviezdičkové hotely mal už hotel zahrnuté v službách aj v minulosti, avšak teraz plánuje napríklad večernú odostieľku – pripravenie izby na spánok  (odostlatie postele a refresh kupeľne), portiera, ktorý pomôže vystúpiť z auta, presunúť batožinu do/z hotela pri check-ine a check-oute, zaparkuje auto hosťa, odprevadí hosťa priamo do izby.  Ďalej sú to služby: predĺženej doby kaviarne, služby Guest Relations Managera – manažéra pre styk so zákazníkmi, ktorý pomôže naplánovať si výlet po okolí alebo sa na neho môže hosť obrátiť s akoukoľvek otázkou, nadštandardné služby práčovne – k dispozícii je expresné hodinové žehlenie, room service na apartmánoch a nápojový servis na ostatných izbách.

Hotel Lomnica už dnes ponúka nadštandard služieb. Jeho unikátnu lokalitu pod Lomnickým štítom podčiarkuje historická budova, v ktorej sídli Galéria Lomnica (galerijné zriadenie) s viac ako 600 galerijnými dielami a exponátmi, ktoré si hostia môžu prezrieť v rámci svojho pobytu. Hotel má už teraz svoju vlastnú hotelovú pekáreň, dve samostatné reštaurácie – jednu a la carte (Reštaurácia Sissi), druhú s fine diningovým konceptom (Reštaurácia Franz Josef), ďalej má v portfóliu služieb zahrnuté vlastné vinárstvo ViaJur, agrofarmu ViaJur Agricultura Farná, odkiaľ si vozí vlastne vypestovanú zeleninu priamo do Hotela Lomnica.

P1165287
Naše ďalšie projekty