Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Mladý cisár Rakúsko-Uhorska Franz Josef a Alžbeta Bavorská boli ako oheň a voda. Ale ich láska sa jasne zapísala do histórie. Hoci rozdelení neprajnosťou cisárskeho dvora, ich srdcia stále horeli pre toho druhého. Zo zaľúbenia sa po rokoch stalo najsilnejšie priateľstvo, ktoré trvalo až do smrti. Osobnosť Franza Josefa, čaro krásnej Sissi a ich nezvyčajná láska je pre nás veľkou inšpiráciou.

Ich odkaz sa ukrýva v limitovanej edícii ginov, ktoré sú hlavou ingredienciou sviežich drinkov, ktoré si môžete vychutnať v Hoteli Lomnica. Ako si ich pripraviť doma? Prezradíme v jednoduchom recepte:

Gin tonic Franz Josef, inšpirovaný osobnosťou Franza Josefa, si môžete vychutnať ako súčasť rovnomenného drinku.

Ingrediencie

ľad
60 ml Gin Franz Josef (kúpite v obchodíku Hotela Lomnica alebo na www.eshop.selavi.sk)
20 ml borovicový sirup (môžete nahradiť podrveným smrekovým ihličím a lyžičkou cukru)
100 ml herbálny tonic
rozmarín na dozdobenie

Nežnosť fialiek a extravaganciu ruží si môžete vychutnať v podmanivej vôni a chuti nášho originálneho ginu, ktorý nesie názov Sissi.

Ingrediencie

ľad
60 ml Gin Sissi
20 ml bylinný extrakt z ruží (môžete nahradiť domácim ružovým sirupom)
100 ml ružový tonic

Postup

Všetky ingrediencie nalejte do pohára s ľadom a na záver premiešajte lyžičkou alebo slamkou tak, aby sa všetky chute dôkladne spojili.

Priblížte sa aj vy ikonám, ktoré sú nám v Hoteli Lomnica všadeprítomnou inšpiráciou. Ochutnajte esenciu nespútanosti srdca rebelky a ráznosť Franza Josefa a napíšte nám, ako ste sa zhostili úlohy domáceho barmana. Pre dokonalú inšpiráciu si ako predlohu vychutnajte drink v našej kaviarni Mozart.

Naše ďalšie projekty