Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Našou pýchou budú nielen obrazy, ale aj hudba

Hudba, umenie a kultúra sa s Hotelom Lomnica spájali od svojho vzniku. Hudobný skladateľ a klavírny virtuóz Ota Čermák (1919 – 1963) zložil v roku 1953 Tatranské pastorále, ktoré prvýkrát predviedol na elektrofonickom organe, ktorý dal sám nainštalovať v Hoteli Lomnica, kde zvykol často koncertovať počas letných sezón. Tatranské pastorále boli inšpirované autorovým vzťahom k Tatrám a motív z nich bol aj znelkou pražskej televízie. Už o pár dní si ich budete môcť vypočuť aj u nás v kaviarni MOZART.

Nádherné piáno PETROF, ktoré bolo vyrobené priamo pre nás je tým jasným dôkazom. Započúvajte sa do nádherných klavírnych skladieb, vychutnajte si lahodnú kávu s výhľadom na Lomnický štít zabudnite sa starosti všedného dňa.

V hoteli sa vystriedalo množstvo hostí, ktorí spolu s personálom vytvárali jedinečnú atmosféru hotela s vlastným „genius loci“. Nielen personál ešte dlho spomínal na pravidelné návštevy českého komika Vlastu Buriana (1891 – 1962), ktorý bol známy tým, že svoj humor nerozdával len na divadelných doskách a na filmovom plátne.

 

piano_m

Naše ďalšie projekty