Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Priestory Hotela Lomnica ožili nedávno poriadnou romantikou

Čo s tým mal spoločné Robo Opatovský?

Hýbať sa celoročne v rytme príjemných slnečných dní si určite vie predstaviť každý jeden z nás. Výnimkou samozrejme nie je ani spevák Robo Opatovský, ktorý sa spoločne s nami rozlúčil s obdobím letného slnovratu vo veľkom štýle. Uplynulý víkend si to spoločne s nami, ale tiež s ďalšími návštevníkmi namieril do priestorov Hotela Lomnica, kde sa konalo podujatie Umenie vo víne. Degustovalo sa nielen kvalitné víno, famózne jedlo, no servírovalo sa aj originálne umenie či kvalitná hudba.

Znamenitý event s názvom Umenie vo víne sa nedávno konal v magických priestoroch Hotela Lomnica vo Vysokých Tatrách. Mnohým návštevníkom sprostredkoval nielen originálnu rozlúčku s letom, ale aj relax, ktorý sa pred štartom do pracovného kolobehu zišiel všetkým doslova ako soľ. Na podujatí sa totiž spojila kreativita s vášňou, z čoho vznikla nezabudnuteľná atmosféra.

Šéfkuchár Kocák opäť nesklamal

Na podujatí nechýbal ani degustačný večer s mediálne známym kuchárom, ktorý svoje skúsenosti predviedol v spolupráci s vinárstvom ViaJurV reštaurácii Sissi vaše chuťové bunky rozmaznával šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý už tradične pripravil špičkovú gastronómiu. Na tanieri čarovne spojil znamenité chute s kvalitnými vínami zo spomínaného vinárstva. Andrej Kukumberg vám naopak dokázal, že umenie a kvalita vinného moku k sebe už odjakživa patria. Vinár pôvodom z Vištuku vám predstavil zberateľskú kolekciu vín inšpirovanú maliarom Janom Hálom, ktorého obrazy nájdete aj Galérii Lomnica, či na etiketách limitovanej edície vín z vinárstva ViaJur.

Galéria

Uvedenie vinárstva do života

Aký by to bol event, keby chýbala rytmická hudba alebo sprievodný program pre celú rodinu vrátane tých najmenších? Kým u detí bodoval Baby Band – mini koncert s pesničkami FÍHA tralala a maľovanie na tvár, u starších to bol pohárik kvalitného moku v obchodíku Selaví, kde prebiehala exkluzívna degustácia vín značky ViaJur. Na svoje si však prišli aj nadšenci histórie, keďže pred hotelom nechýbala unikátna zbierka veteránov, na ktorých sa ľudia dokonca mohli aj odviesť. Hoci predstava jazdy na vozidlách z rokov dávno minulých bola pre niektorých lákavá, našla sa skupinka návštevníkov, ktorí sa predsa len túžili ponoriť do tajov hotela. Práve to im umožnili lektorované prehliadky Galérie Lomnica. Veľmi pekným okamihom bol aj slávnostný akt, ktorý uviedol vinárstvo ViaJur do života. Krstnou matkou sa stala najznámejšia slovenská šľachtiteľka odrôd vína pani Dorota Pospíšilová, ktorá je zároveň autorka najznámejších slovenských odrôd, Dunaj a Devín.

Galéria

21415031 469193373446495 7436938639211419221 o

Opatovský ako čerešnička na torte

Úžasný koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND, na oplátku roztancovali všetkých prítomných, čo neuniklo pozornosti ani samotným umelcom. Napríklad spevák Robo Opatovský na septembrový štart len tak ľahko nezabudne. “Bolo úžasné sledovať ľudí, ktorých naša hudba chytila za srdce. Event v sebe niesol pohodovú atmosféru, čo určite podporili aj famózne priestory v hoteli Lomnica, kvalitná gastronómia a v neposlednom rade výber vín značky ViaJur,“ prezradil úprimne hudobník.

Galéria

21458066 469193486779817 1555776171187764616 o

Zlatý klinec večera – prvá 3D videoprojekcia vo Vysokých Tatrách

Tatranská Lomnica okrem gastronómie a hudby však zažila aj unikátne divadlo, ktoré všetkým vyrazilo dych. Mnohých príjemne prekvapilo práve jedinečne spracované audiovizuálne dielo – videoprojekcia vytvorená technikou 3D mappingu. Budova sa totiž rázom zmenila na plátno, na ktorom sa premietal film. Celú atmosféru dotvárala hudba vytvorená špeciálne na túto príležitosť. Priečelie Hotela Lomnica tak ožilo romantickým a čarovným príbehom, v ktorom dominovalo aj vinárstvo ViaJur, ktoré sídli v Pállfyovskom kaštieli vo Svätom Jure.

Galéria

21414587 469195920112907 5382076330350444863 o

Naše ďalšie projekty