Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Tajomstvo veteránov v Hoteli Lomnica je odhalené!

Pred pár dňami sme našim fanúšikom na Facebooku prezradili malé tajomstvo – v našom hoteli si okrem iného môžete najnovšie vychutnať i jazdu krásnymi historickými autami, vďaka ktorým sa prenesiete o niekoľko desiatok rokov späť v čase. Čo sme si teda pre vás pripravili?

V našom hoteli sa pravidelne zamýšľame nad tým, ako by sme naším hosťom pobyt ešte viac spríjemnili a spravili ho nezabudnuteľným. Tentoraz sme dumali nad tým, ako ešte viac podčiarknuť historickú významnosť nášho hotela. Aký je výsledok? Dámy a páni, predstavujeme vám našich nových štvorkolesových tátošov – Praga Alfa a Praga Picolo. ?

 

Praga – jedna z najvýznamnejších automobiliek

Automobilka Praga má v dejinách českého automobilového priemyslu významné miesto. Výnimočná je nielen svojimi autami, ale aj menom. Praga znamená po latinsky Praha. Vo svete nenájdeme názov automobilky, ktorá by neniesla meno svojho zakladateľa, ale meno mesta, v ktorom vznikla.

V druhej polovici dvadsiatych rokov boli tzv. pragovky najpredávanejšími autami na domácom trhu a na luxusnom Praga Grand jazdil dokonca i prezident T. G. Masaryk. Výnimočnosť historických veteránov, ktoré sa nám podarilo pre hotel získať, spočíva i v tom, že v súčasnosti už automobilka neexistuje a teda ide o skutočne historické skvosty.

17834032_403536086678891_3094061617282293466_o_small

Užite si jazdu historickými vozidlami

V našom hoteli máme k dispozícii dva typy týchto jedinečných veteránov. Prvým je Praga Alfa série 17-20, ktorá sa vyrábala v rokoch 1929 až 1932. Vyrobilo sa len 2 500 kusov. Maximálna rýchlosť, ktorú tento starček do šiestimi valcami dosiahne, je 95 km/h.

Ak máte v obľube skôr menšie autá, Praga Picolo vás určite poteší. Vyrobené bolo v roku 1932 a táto séria vozidiel sa vyrábala v rokoch 1932 až 1934. Picolo má 4 valce a dosiahne maximálnu rýchlosť 100 km/h. Viete, v čom ešte spočíva výnimočnosť tohto auta? V čase svojej najväčšej slávy s ním prešli dokonca i Alpy. ?

 

My sa týmto krásnym autám veľmi tešíme a veríme, že si ich zamilujete rovnako ako my. Tešíme sa na vašu návštevu!

Naše ďalšie projekty