Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

TATRANSKÁ LOMNICA – JEDNO Z NAJKRAJŠÍCH MIEST VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Tatranská Lomnica je skvost uprostred Vysokých Tatier. Ideálna destinácia pre dokonalé ubytovanie, rozmanité možnosti a širokú škálu aktivít v prírode, bohatú kultúru a relaxačné zázemie. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je Tatranská Lomnica považovaná za jedno z najkrajších miest v Tatrách, je jej fascinujúce prírodné prostredie. Vôkol vás sa týčia impozantné vrcholy, ktoré sa doslova dotýkajú oblohy a vytvárajú dychberúcu scenériu. Tatranská Lomnica slúži ako brána do tohto prírodného kráľovstva, kde si môžete užívať panoramatické výhľady, ktoré vám doslova vyrazia dych a naplnia vás pokorou a obdivom pred nesmiernou veľkoleposťou prírody.

Tatranská Lomnica

PRÍRODNÉ KRÁSY TATRANSKEJ LOMNICE

Vysoké Tatry, ktoré sa týčia nad Tatranskou Lomnicou, predstavujú jedno z najoslnivejších horských prostredí v celej Európe. Tento ohromujúci prírodný ráj vám ponúka pohľady na majestátne vrcholy, zelené lúky, horské potoky a jazierka. Tu budete mať príležitosť objavovať malebné turistické trasy a odhaliť tajomstvá skrytých zákutí prírody. Nezávisle na ročnom období, krása Vysokých Tatier vás jednoducho očarí a poskytne nekonečné možnosti pre prechádzky, cyklistiku a ďalšie aktivity na čerstvom vzduchu.
V hĺbke Tatranskej Lomnice sa nachádza jedno z najfascinujúcejších turistických lákadiel – lanovka na Lomnický štít, ktorá sa zaradila medzi najvyššie a najstrmšie lanovky na celom svete. Počas jej pôsobivého stúpania sa otvárajú pred vami panoramatické výhľady, ktoré zachytávajú okolité vrcholy a doliny. A keď konečne dosiahnete vrchol Lomnického štítu, získate pocit, že sa približujete k nebeskej bráne.
Mnohí považujú za skrytý poklad Vysokých Tatier Skalnaté pleso. Toto malebné horské jazierko je skutočným pokladom tejto oblasti a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírody. Cesta k tomuto úchvatnému miestu vyžaduje trochu úsilia a odhodlania, ale odmenou je neopísateľný pocit, keď sa dostanete na jeho breh. Ak ste však fanúšikom jednoduchých prechádzok, odporúčame Vodopády Studeného potoka, ktoré sú jedna z najkrajších a veľmi ľahko dostupných turistických atrakcií.

Aktivity a atrakcie v Tatranskej Lomnici

AKTIVITY A ZÁBAVA V TATRANSKEJ LOMNICI

Tatranská Lomnica je miestom, kde sa nudiť rozhodne nebudete. Toto horské stredisko v srdci Vysokých Tatier ponúka širokú škálu aktivít a zábavy, ktoré vás zabavia a udržia vo vysokej forme počas celého pobytu. A veru to nebudete mať z ubytovania ani ďaleko! Hotel Lomnica je totiž ideálne situovaný pre rôzne aktivity a zážitky v tejto oblasti Tatier. V jeho blízkosti nájdete rozsiahlu sieť turistických a cyklistických trás, ako aj zaujímavé miesta, napríklad Tatranský ľadový dom. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete využiť množstvo outdoorových aktivít, ako je lyžovanie, turistika, cyklistika a horolezectvo Tí, ktorí preferujú oddychové športy, stačí sa len prejsť po okolí a užiť si dlhú relaxačnú prechádzku. Pre milovníkov turistiky je Tatranská Lomnica rajom. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vás zavedú do úchvatných dolín, cez zelené lúky až na vrcholy Tatier. Okrem krásnej prírody môžete objavovať aj historické a kultúrne pamiatky v okolí. Taktiež okolie Tatranskej Lomnice disponuje aktivitami na vode, čiže je tu možnosť vychutnať si vodné športy na jazerách a riekach v okolí. Môžete si požičať kajaky, kanoe alebo paddleboardy a preskúmať tieto nádherné vodné prostredia.
Po aktívnom dni si môžete dopriať zaslúžený odpočinok a regeneráciu v nášho wellness centre Valéria. Sauny, masáže a relaxačné procedúry vám pomôžu obnoviť energiu a uvoľniť napätie z aktivít.

Aktivity a atrakcie v Tatranskej Lomnici

KULINÁRSKE ZÁŽITKY A REŠTAURÁCIE V TATRANSKEJ LOMNICI

Ani v hoteli Lomnica nechýba skvelá gastronómia. Reštaurácie a bary hotela ponúkajú širokú škálu chutí a kulinárskych zážitkov. Môžete si vychutnať tradičné slovenské jedlá s moderným príchuťami, alebo sa pustiť na cestu objavovania medzinárodnej kuchyne. Suroviny používané v reštauráciách sú čerstvé, kvalitné a lokálne získané, čo zaručuje autentickú chuť a vysokú kvalitu jedál.
Objavte expozíciu majstrovských chutí v reštaurácii Franz Josef, ktorá je navrhnutá tak, aby splnila aj tie najnáročnejšie očakávania. Naše “živé varenie” vás zasvätí do zákulisia najvyššej formy gastronómie. Vtiahneme vás do procesu prípravy jedál, zoznámime vás s profesionálnymi postupmi a umocníme vám zážitok z chutí degustačných chodov a nápojov.
Obsluhovať náročných návštevníkov je česť. Za týmto heslom si tamojší personál stojí. Ponúkame servis na najvyššej úrovni. Všetko s cieľom bezproblémovej návštevy. V oboch reštauráciách v Tatranskej Lomnici pracujú profesionáli, za ktorých by sa nehanbili ani v Schonbrunne. V časoch, kedy sa láskavý ľudský kontakt stráca, je toto miesto balzamom na dušu.

Fine dining vo Hoteli Lomnica

UBYTOVANIE V TATRANSKEJ LOMNICI

Hotel Lomnica je miestom, kde sa luxus spája s prírodnou krásou, kultúrou a špičkovými službami, čo ho robí ideálnou voľbou pre náročných hostí túžiacich po dokonalom spojení týchto prvkov. Vstupujúc do hotela Lomnica, okamžite sa ponoríte do sveta elegance a komfortu. Každá izba je starostlivo premyslená a navrhnutá s dôrazom na detaily, aby zabezpečila maximálny komfort a pohodlie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete štýlový apartmán, rodinnú izbu alebo luxusné súkromné apartmány, každá z týchto miestností je vybavená moderným nábytkom, pohodlnými posteľami a prvotriednym vybavením. Hotel Lomnica je však viac ako len luxusné ubytovanie. Je to miesto, kde sa prírodná krása Tatier stretáva s vysokou kultúrou a prvotriednymi službami. Jeho poloha v srdci Tatier umožňuje hostom obdivovať úchvatné výhľady na okolité vrcholy a scenériu, ktorá je jedinečná. Môžete sa vydať na prechádzky po malebných chodníkoch, objavovať tajomstvá prírody a vnímať jej pokoj a harmóniu. Okrem toho, Hotel Lomnica sa pyšní špičkovými službami, ktoré sú neustále pripravené splniť vaše najvyššie očakávania. Personál hotela je prívetivý, profesionálny a vždy ochotný vyhovieť všetkým vašim požiadavkám. Od chvíle, keď vstúpite do hotela, budete sa cítiť ako osobný hosť, ktorému je venovaná maximálna starostlivosť. Hotel Lomnica je miestom, kde sa luxus, pohoda a nezabudnuteľné zážitky stretávajú v dokonalom súlade. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu, pripojiť sa k prírode a zároveň si vychutnať prvotriedne služby a komfort. Ak hľadáte unikátnu kombináciu luxusu a prírody v jednom, Hotel Lomnica je pre vás ideálnou voľbou. Tu sa vaša dovolenka zmení na nezabudnuteľný zážitok plný pohody, elegancie a nekonečnej krásy Tatier.

Ubytovanie v Tatranskej Lomnici

WELLNESS A RELAX V HOTELI LOMNICA

Wellness Valéria je neoddeliteľnou súčasťou hotela Lomnica a ponúka hosťom širokú škálu procedúr a služieb, ktoré zabezpečujú dokonalú rovnováhu medzi telom a mysľou. Vstúpte do tohto relaxačného raja a nechajte sa zveriť do starostlivých rúk kvalifikovaného personálu. Wellness Valéria je vybavený modernými saunami, parnými kúpeľmi a vírivkami, ktoré vám umožnia upokojiť mysle a uvoľniť telo od každodenného stresu. Masáže a terapie sú prispôsobené individuálnym potrebám hostí a zaručujú úplné uvoľnenie a regeneráciu. Súčasťou wellness centra je aj plavecký bazén s vyhrievanou vodou, kde si hostia môžu dopriať osviežujúce plávanie a relaxáciu. Sauny a tepidáriá vám umožnia prečistiť telo od toxínov a zlepšiť krvný obeh. Ak túžite po ešte väčšom uvoľnení, môžete si vychutnať pobyt vo vírivke, kde vás bublinky a masážne trysky posilnia a uvoľnia. Taktiež môžete zájsť do našej beaty zóny, kaderníctva, baru či soľného tepidária.

Wellness pobyt v Tatranskej Lomnici

TATRANSKÁ LOMNICA – IDEÁLNA DESTINÁCIA NA VÍKENDOVÝ POBYT

Návšteva Tatranskej Lomnice svojou majestátnosťou obohatí váš život. Prechádzky po vrcholoch, objavovanie jazier a vodopádov, a vôňa horského vzduchu – to všetko vám príroda ponúkne pri jej preskúmaní. Tatranská Lomnica je miestom, ktoré vás neprestane prekvapovať. Je to miesto, kde sa môžete spojiť s prírodou a nájsť vytúžený pokoj. Preto, ak hľadáte miesto, kde môžete vychutnať nádherné prírodné scenérie a zažiť nezabudnuteľné zážitky, Tatranská Lomnica je ideálnou voľbou.

Naše ďalšie projekty