Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Práve s týmto zámerom sme si pre vás pripravili znamenitý program, 
ktorým vás budeme sprevádzať celým rokom 2018.

V úlohe hlavného partnera sme si nevedeli predstaviť ideálnejšiu voľbu, akou je spolupráca s profesionálnym telesom SĽUK, ktoré pôsobí v úlohe umeleckého interpreta tradičnej ľudovej kultúry už od roku 1949. Naprieč rokom 2018 nás budú sprevádzať jeho interaktívne, hudobno-tanečné i divadelné vystúpenia, ktoré nám budú svojou pestrosťou a jedinečnosťou pripomínať kultúrne bohatstvo našich predkov.

Chcete zažiť nefalšovanú oslavu Veľkej noci?

Temperament, pestrosť a živočíšnosť sú synonymami osláv konca pôstneho obdobia a začiatku jari. V tomto duchu sa bude niesť aj program Veľkej noci so SĽUK-om v Hoteli Lomnica.
V sobotu 31. marca a v nedeľu 1. apríla si môžete vyskúšať tradičné slovenské remeslá.  V tvorivých dielňach sa môžete tešiť napríklad na maľovanie kraslíc, pletenie a zdobenie korbáčov. Tvorivé dielne, situované v interiéri hotela, budú prístupné širokej verejnosti zadarmo.

Veľkonočnú nedeľu okorenia dávkou temperamentu, hudby a tanca dve vystúpenia hudobníkov a tanečníkov SĽUK-u, ktoré budú pozostávať z výberu toho najlepšieho z projektu Krížom krážom. Vystúpení sa môžu zúčastniť ubytovaní aj neubytovaní hostia. Počet miest je obmedzený.

Lístky na predstavenie budú v predaji už od 5. februára.

18 01 26 14 21 36 5a6b3970cbcb2 hl sluk velka noc digital 16 9

Aká by to bola Veľká noc bez tradičných pochúťok a šibačky?

Viete si predstaviť veľkonočný pondelok bez chutnej domácej šunky a iných tradičných jedál? Ani my, a práve preto sme si pre ubytovaných hostí pripravili bohaté raňajky. Počas nich sa o zábavu postará nefalšovaná oblievačka. Ak nie ste ubytovaní hostia, nezúfajte. O túto krásnu tradíciu vás neukrátime. Stačí, ak doobeda navštívite našu kaviareň Mozart a môžete byť je súčasťou.

Veľkou nocou sa naša spolupráca so SĽUK-om nekončí. Práve naopak. Je len začiatkom bohatého programu plného tradícií a folklóru. Už 9. júna spolu oslávime deň detí detským výchovným koncertom Zvuky nie sú muky.
Špeciálnou chuťovkou bude vrchol nášho kultúrneho leta s názvom Symphony night v podaní SĽUK-u a ich špeciálneho hosťa. Viac detailov vám prezradíme neskôr.
Rok so SĽUK-om vyvrcholí v decembri krásnym sprievodným programom vianočných trhov Hotela Lomnica. 

Chcete vedieť viac?

Sledujte našu webovú stránku, facebook a instagram a žiadna aktualita vám neujde.

Naše ďalšie projekty