Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Umenie spojené s modernou medicínou: Výstava v Gyncare

O tom, že v hoteli milujeme umenie, ste sa už mohli presvedčiť nielen v našej Galérii Lomnica, ale aj na chodbách či izbách. Výtvarné umenie na vás dýcha z každej strany a my sme veľmi radi, že sme sa mohli pričiniť o to, aby umelecké diela vyčarili úsmev na tvári aj tam, kde je to na prvý pohľad trochu ťažšie.

Pod naším patronátom vznikla v Centre pre asistovanú reprodukciu Gyncare v Košiciach jedinečná výstava Žena inšpirácia umelcov. Už zo samotného názvu ste určite vycítili, kto bude hlavným motívom umeleckých diel významných slovenských autorov. Áno, je to žena ako fenomén krásy, pôvabu, živelnosti a intimity.

Centrum pre asistovanú reprodukciu Gyncare patrí k najmodernejším lekárskym zariadeniam, v ktorom sa odborníci s dlhoročnými skúsenosťami snažia pomáhať párom, ktorým sa nedarí splniť si jeden zo svojich najväčších snov – vlastné bábätko.

 

Prečo práve žena?

Neoddeliteľnou súčasťou nádherného procesu zrodenia malého človeka je nepochybne žena. Neobdivujeme ju len dnes, ale aj po celé stáročia v minulosti a vďaka svojej nežnosti, no sile zároveň sa fenomén ženy stal múzou pre mnohých umelcov. Veľmi dobre si uvedomujeme fakt, že nemocnice sú vo všeobecnosti veľmi stresujúcim prostredím a práve umenie dokáže človeka nabiť pozitívnou energiou. Pohľad na nádherné umelecké dielo upokojuje dušu a pomáha nám k tomu, aby sme sa uvoľnili a mysleli pozitívne. A to je pre ľudí, ktorí prekročia prah Gyncare, to najdôležitejšie.

 

24 slovenských umelcov na jednom mieste

Gyncare si môžete prezrieť skice, kresebné štúdie, grafiky či kombinované kresliarsko-maliarske práce 24 významných osobností slovenského výtvarníctva. Z nich spomenieme napríklad Ernesta Zmetáka, Karola Ondreičku či Milana Chovanca. Všetky diela tvoria jeden veľký celok, ktorého hlavným motívom je ženské telo. Autorom výstavy je PaedDr. Pavol Moško a množstvo zaujímavých informácií o samotných dielach nájdete v hodnotovom katalógu, ktorý vznikol s prispením kurátora našej Galérie Lomnica PhDr. Mariánom Kvasničkom a ktorý bol graficky spracovaný grafikom Jozefom Vydrnákom.

obalka

Naše ďalšie projekty