Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Viete, čo má spoločné Mária Terézia s Hotelom Lomnica?

Na deň, kedy sme po prvý raz vošli do chátrajúceho hotela, nikdy nezabudneme. Po chrbte nám behali zimomriavky a už vtedy sme vedeli, že nový Hotel Lomnica musí byť výnimočný rovnako ako v čase svojej najväčšej slávy.

Uvažovali sme nad tým, ako ešte viac podčiarknuť historickú významnosť Hotela Lomnica. Po dlhých úvahách sme sa zhodli na tom, že našou inšpiráciou bude jeden z najväčších panovníckych rodov nielen na našom území, ale i v celej Európe – Habsburgovci. A tak sme naše apartmány pomenovali po významných rakúsko-uhorských panovníkoch a môžete sa tak ubytovať v apartmáne Rudolf, Maximilián, Ferdinand, v suite Mária Antoinetta či v apartmáne Mária Terézia.

Apartmán Rudolf

Apartmán sme pomenovali po Rudolfovi Habsburskom – rakúskom arcivojvodovi a korunnom princovi, ktorý bol jediným synom cisára Františka Jozefa I. V apartmáne si môžete vychutnať luxus, ktorý je skvelou kombináciou rakúsko-uhorskej tradície, moderného vybavenia a prvotriedneho servisu. Apartmán je mezonetového typu s relaxačným pouf a nádherným výhľadom na Lomnický štít.

rudolf

Apartmán Maximilián

V niekoľko storočí trvajúcej ére vlády Habsburgovcov sme mohli zaznamenať viacerých Maximilánov. My sme náš apartmán pomenovali po tom prvom, s menom ktorého je spojené založenie habsburskej svetovej ríše, ktorá pretrvala až do 20. storočia. Maximilánovi sa neodoprie zásluha na tom, že vďaka premyslenej sobášnej politike zaistil rodu priam veľmocenské postavenie.

V našom apartmáne sme preto spojili moderné štandardy s luxusnou rakúsko-uhorskou atmosférou, ktorá splní očakávania aj toho najnáročnejšieho hosťa. Apartmán mezonetového typu je rozdelený na obývaciu časť a podkrovnú spálňu. Vysokohorskú atmosféru vo vás umocní sálajúce teplo a svetlo biokrbu. V tomto apartmáne máte výhľad do našej krásnej a pokojnej záhrady.

Apartmán Ferdinand

Rímsko-nemecký cisár, český a uhorský kráľ, rakúsky arcivojvoda a zároveň zakladateľ rakúskej línie Habsburgovcov – to bol Ferdinand I. Pri zariaďovaní Apartmánu Ferdinand sme mysleli aj na náročnejších klientov, pre ktorých je k dispozícii oddelená obývacia miestnosť. Užijete si tak nielen historickú atmosféru, ale zároveň aj maximálne pohodlie. Z okien apartmánu máte krásny výhľad na Lomnický štít i mestský park.

ferdinand

Suite Mária Antoinetta

Mária Antoinetta, dcéra Márie Terézie a manželka francúzskeho kráľa Ľudovíta XVI., je považovaná za jednu z najkrajších žien dynastie Habsburgovcov. O jej živote bolo napísaných množstvo kníh a natočených niekoľko romantických filmov, ktoré, žiaľ, vždy skončili tragicky. Spolu s manželom Ľudovítom XVI. bola popravená počas Veľkej francúzskej revolúcie.

Suite Mária Antoinetta charakterizuje dokonalú harmóniu nadštandardného pohodlia s tradíciou. Vlastná terasa s vírivkou je skvelým miestom na príjemné posedenie pri šálke čaju či rannej kávy.

antoinetta

Apartmán Mária Terézia

Perlou Hotela Lomnica je Apartmán Mária Terézia, v ktorom máte k dispozícii obývačku, dve spálne a dve kúpeľne. Jeho súčasťou je aj luxusná vírivka s najmodernejším ozvučením BOSE na vlastnej terase, v ktorej si pri pohári kvalitného šampanského môžete vychutnať jedinečný výhľad na Slavkovský štít.

maria terezia

Chcete sa dozvedieť viac informácií o našich apartmánoch? Neváhajte kontaktovať našu recepciu, ktorá vám s radosťou zodpovie všetky otázky a poradí s výberom. ?

 

Kontakt:

reception@hotellomnica.sk

+421 52 285 3500

Naše ďalšie projekty