Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Víkend v Tatrách? Tieto miesta by ste nemali vynechať II.!

Tatry sú miestom, kde môžete zažiť nespočetné množstvo zážitkov a navštíviť úžasné miesta. My vám môžeme garantovať, že ak by ste ich chceli zažiť všetky, jedna návšteva vám určite nepostačí. Prečítajte si druhú časť nášho seriálu o miestach, ktoré by ste v Tatrách určite nemali vynechať.

V prvej časti sme vám predstavili množstvo zaujímavých miest a atrakcií v Tatrách, ktoré môžete zažiť počas víkendu u nás. Dnes vám prinášame ďalšie. ?

Paragliding pre milovníkov adrenalínu

Chcete sa nechať unášať vetrom nad našimi najvyššími horami? V tom prípade by ste mali vyskúšať paragliding vo Vysokých Tatrách. A naša malá rada? Určite si so sebou nezabudnite zobrať kameru, ktorú si pri lete na seba pripevníte. Zábery budú stáť skutočne za to. ?

Viac na: https://www.adventoura.eu/tours/paragliding-tatra-mountain/

tatra

Zdroj foto: www.adventoura.eu

 

Rafting či splav na pltiach v Pieninách

Pieninský národný park a jeho vodné prírodné bohatstvo je ideálnym miestom pre raftingové dobrodružstvo. V okolí nájdete viacero nadšencov a raftingových inštruktorov, ktorí sa zaoberajú týmto typom adrenalínu.

Rafting Tri koruny vám ponúka rafting na rieke Dunajec, ktorá preteká nádherným Pieninským národnym parkom. Raftovaním vás budú sprevádzať profesionálni inštruktori a celý výlet môžete prepojiť aj s množstvom iných aktivít v blízkom okolí.

Viac na: https://raftingtrikoruny.sk/

Pre tých, ktorí by si chceli vyskúšať niečo tradičnejšie, je tu splav pieninského kaňonu tradičnými drevenými plťami. Tento druh zábavy je vhodný aj pre celé rodiny, pretože okrem splavu je možné na základe objednávky zorganizovať aj piknik, grilovačku či varenie kotlíkového guľášu. Čerešničkou na torte bude živá goralská hudba.

Viac na: https://www.pltnictvo-pieniny.eu/

raft

V Tricklandii nebudete veriť vlastným očiam

Tricklandia je galéria trick-artu a optických ilúzií a zažijete v nej jedinečné putovanie naprieč Slovenskom po najvýznamnejších pamiatkach. Môžete v nej „stretnúť” bytosti zo slovenských ľudových povestí či rozprávok, ale aj reálie dedín a zámkov Slovenska, ako napríklad Vlkolínec či Bojnický zámok. V čom spočíva tajomstvo trickartu? Ide o druh umenia, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov tak, ako keby naozaj existovali, no v realite ide len o „obyčajné” dvojrozmerné kresby.

Viac info na: https://www.tricklandia.sk/

tricklandia

Zdroj: https://www.tricklandia.sk/

Divoká príroda vo Veľkej Lomnici

Wildpark je miestom, kde môžete divé šelmy a exotické zvieratá nielen vidieť, ale sa ich aj dotknúť. Snívali ste niekedy o tom, že budete v náručí držať malé levíča alebo že si podáte ruku s opicou? Už viac nemusíte. Stačí, ak navštívite Wildpark, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Tatranskej Lomnice.

Viac na: https://wildpark.sk/

Naše ďalšie projekty