Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Navoďte si pokojnú atmosféru na relaxáciu

Kúzlo kúpeľa nespočíva len v ponorení sa do vane s horúcou vodou. Aj keď si to neuvedomujeme, organizmus citlivo reaguje na priestor, ktorý nás obklopuje, a preto si urobte čas na premenu vašej kúpeľne na oázu pokoja.

Pre navodenie uvoľňujúcej atmosféry je potrebné z nej odstrániť všetky rušivé elementy. Stlmiť svetlo a doplniť ho sviečkami, aby ste uľavili aj unaveným očiam. Priestorom nechajte znieť obľúbenú hudbu, pozor však na jej hlasitosť, v pokoji ju budete vnímať oveľa intenzívnejšie a jasnejšie.

21 03 25 14 03 36 605c9838e7900 wellness hotel lomnicaPripravte si uvoľňujúci kúpeľ

Pri napĺňaní vane uprednostnite teplejšiu vodu, aby vám počas kúpeľa príliš nevychladla a neobrala vás o komplexný relaxačný zážitok. Hrejivý kúpeľ je ideálne obohatiť o doplnky, ktoré mu dodajú liečivý účinok.

„Stačí, keď sa pohráte s alchýmiou toho, čo nájdete doma. Najdôležitejšou prísadou je soľ. Funguje ako špongia, ktorá do seba vtiahne toxíny a negatívnu energiu. Použiť môžete aj sódu bikarbónu, suché kvety levandule, nechtíka lekárskeho, harmančeka alebo kvapky esenciálneho oleja, ako napríklad borovicu, bergamot či eukalyptus. Fantázii sa medze nekladú,“ poznamenáva wellness manažérka.

Aby ste sa zbytočne nepripravili o ich vzácne benefity, pamätajte na správne načasovanie. „Pri aplikácii doplnkov do kúpeľa je vhodné byť už ponorený vo vode a predísť tak ich rozpúšťaniu počas napĺňania vane. V tejto fáze sa totiž do priestoru uvoľňujú vonné zložky, ktoré inhaláciou blahodarne pôsobia na telo a myseľ.“

Stačí už len zatvoriť oči a odpojiť sa od okolitého sveta. Pre utíšenie myšlienok vám pomôže pohár kvalitného vína. Jeho výber nepodlieha žiadnym špeciálnym odporúčaniam, ideálne je riadiť sa vlastnými chuťami. Ak však potrebujete s výberom poradiť, obráťte sa na e-shop s vínom Selaví, kde nájdete odborne selektovaný someliérsky výber slovenských a zahraničných vín.

21 03 25 14 04 23 605c98678c3ab vino viajur wellness lomnicaV kúpeli odporúčame zotrvať minimálne 20 minút pre dôkladnú absorpciu esencií, ale prvoradé je naslúchať svojmu telu, koľko zvládne.

Domáca masáž pre dokonalé uvoľnenie svalstva

Kúpeľ je ideálnym spôsobom, ako prehriať svalstvo a pripraviť ho na následnú masáž. Nemusíte sa obávať, základné ťahy hravo zvládnete aj doma so svojou polovičkou.

„Začnite nanášaním oleja, ktorý je určený na pokožku tela, najlepšie panenským s prídavkom esenciálnych olejov. Aj v našom Wellness Valéria v Hoteli Lomnica preferujeme výlučne kozmetiku založenú čisto na prírodnej sile slovenských bylín. Odporúčam siahnuť po levanduli, rozmaríne či medovke, ktoré zvýraznia uvoľňujúce účinky masáže,“ radí wellness manažérka.

Na uvoľnenie svalstva vám postačia príjemné „hladkacie“ hmaty. Zložité masérske techniky nechajte radšej na profesionálov.

„Všetky hmaty by mali smerovať zdola nahor, teda od nôh k hlave. Snažte sa pozitívne myslieť a silou mysle vplývať na oblasť, ktorej sa práve venujete. Pre dosiahnutie celkovej úľavy tela premasírujte aj chodidlá a dlane.“

21 03 25 14 05 01 605c988d6eeef wellness lomnica masazVyhnite sa pritom menej chráneným a tým citlivejším miestam, ako je oblasť obličiek, zákolenná a lakťová jamka.

Nezabúdajte na dostatočný pitný režim na odplavenie toxínov, ktoré ste vďaka relaxu uvoľnili. Ku kompletnej hĺbkovej regenerácii tela a duše vám zostáva už len jediné – dlhý a kvalitný spánok.

Naše ďalšie projekty