Kaštieľ Pálffy
Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure
Kaštieľ Pálffy
VIAJUR vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Degustačné večere predstavujú vrchol nášho kulinárskeho umenia, ku ktorému pristupujeme s vášňou a úctou. Ako sa na ne pripraviť a čo môžete v reštaurácii očakávať?

Vyhnite sa športovému oblečeniu a obuvi

Na degustačnú večeru do Reštaurácie Sissi môžete prísť oblečení podľa neformálneho, ale elegantného „dress codu“, nazývaného tiež „smart casual“. V tomto štýle sa dá pohrať s výberom farieb, vzorov a strihov. Mužom odporúčame zvoliť napríklad dlhé nohavice skombinované s košeľou alebo sakom. Ženy majú výber o čosi širší. Dokonalou voľbou sú klasické či elegantné šaty. Ak vám viac vyhovujú nohavice, skombinujte ich s blúzkou alebo topom.

Čo sa týka obuvi, lodičky nie sú povinnosťou. Pokojne si môžete vziať ležérny, avšak elegantný model pohodlných topánok. Pánom odporúčame zvoliť uzavretú obuv.

V záujme zachovania štandardov na degustačnú večeru nepatria teplákové súpravy, dresy, bežecké a lyžiarske oblečenie, z obuvi žiadne kroksy, žabky a tenisky.

Nemeškajte

Reštaurácia Sissi je živým srdcom Hotela Lomnica a prípravy jednotlivých chodov finišujú priamo pred očami hostí, k čomu je nevyhnutná maximálna časová koordinácia. Degustačné večere sa preto konajú v presne vymedzenom čase. Neskoré príchody tak môžu narušiť celkový priebeh večere hosťom, ktorí si chcú vychutnať každý moment. Neohlásené meškanie trvajúce viac ako 15 minút, žiaľ, nejde rešpektovať. V prípade okolností, ktoré vám zabránia doraziť načas, kontaktujte našu recepciu, ktorá s vami danú situáciu vyrieši.

Užite si chvíľku pre seba
Pripravte sa na to, že na degustačnej večeri si posedíte o čosi dlhšie. Servírovanie ôsmich chodov trvá približne tri hodiny. Preto večere neodporúčame deťom mladším ako desať rokov. Pre menšie deti sme ako pozornosť hotela pripravili profesionálny babysitting, vďaka čomu majú k dispozícii program, ktorý ich určite zabaví. Prosíme, požiadavku na babysitting avizujte recepcii vopred.

Nebojte sa, pýtajte sa
V servise a kompozícií jedál sa odráža kreativita nášho tímu. Niekedy sa vám preto úplne oprávnene môže stať, že si s jedlom nebudete vedieť poradiť. Naši čašníci a someliéri vás pri servírovaní každého chodu upozornia na ideálny spôsob konzumácie, ktorý umožní maximálny súzvuk chutí. Ak vám niečo unikne, nebojte sa opýtať.

Naše ďalšie projekty